Uroda

Uroda

Uroda

Uroda

O swoją urodę należy dbać, bowiem to czy wykazujemy w stosunku do jej pielęgnacji odpowiednie nawyki i praktyki bardzo często przesądza o tym czy w ogóle można mówić o pięknej urodzie. Do podstawowych zasad, jakie są zdecydowanie najbardziej popularne zaliczyć należy przede wszystkim stosownie dobraną pielęgnację każdego rodzaju skóry. Powinniśmy dobrać odpowiednie preparaty przede wszystkim do odżywiania naszej skóry, ale także do demakijażu, oczyszczania i nawilżania. Nasza skóra, zwłaszcza cera, nie mogą być zanieczyszczone, przesuszone, odwodnione bądź wręcz odwrotnie – zbytnio tłuste. Warto wybierać jednakże nie te kosmetyki, które są reklamowane, ale przede wszystkim w głównej mierze preparaty, jakie opierają się zwłaszcza na stosownym dostosowaniu stricte do naszych potrzeb oraz typu posiadanej przez nas karnacji. Upewnijmy się więc najpierw u dermatologa, albo realizując testy skórne, jaki rodzaj i typ skóry posiadamy.

Pamiętaj, że przecież cera tłusta ma zupełnie inne wymagania niż cera sucha. Kolejna zasada, na jaką także należy zwrócić szczególną uwagę to przykładowo wrażliwe obszary skóry. Nie możemy całej naszej skóry traktować tak samo, jeżeli zbyt mocno zrobimy peeling, niewykluczone że po paru takowych niedobranych właściwie zabiegach dojdzie do popękania naczynek. Konsekwencją tego będzie sieć nieestetycznych pajączków. Musimy tez pamiętać, że zwłaszcza na naszej twarzy występują fragmenty bardzo cienkiej skóry. Mowa tu przede wszystkim o rejonie ust oraz okolicach oczu. Nie zapominajmy, że akurat te powierzchnie na naszej buzi wymagają w każdym wieku właściwej i pieczołowitej pielęgnacji. Jeszcze jedna kwestia to odpowiednie oczyszczanie. Nie możemy zbyt mocno trzeć twarzy czy zwłaszcza okolic oczu podczas dokonywania demakijażu.

Konieczne jest oczyszczanie tak, aby cera była niepodrażniona i żeby zachowała naturalną równowagę. Wybierajmy w związku z tym takie środki kosmetyczne, jakie zapewnią nam świeżość cery, ale też zmyją resztki zabrudzeń oraz makijażu. Popatrzmy na to, jakie jest Ph kupowanych przez nas kosmetyków. Następny element i zarazem zasada pielęgnacji to złuszczanie skóry. W tym celu warto dobrać stosowny środek złuszczający, jakim powinien być na przykład peeling. Jest ich na rynku kosmetycznym na tyle dużo, że można mówić o wariantach drobnoziarnistych, gruboziarnistych, enzymatycznych do cery wrażliwej itd. Wiele z nich jest skutecznych, ale za ostrych dla na przykład cer dojrzałych albo alergicznych, stąd warto wybierać nieinwazyjne preparaty, które będą miały neutralne Ph. Będzie to sposobność wygładzania cery a także jej oczyszczania.

Kolejna zasada to nawilżanie skóry. To jest niesamowicie istotne, bowiem wielu osobom wydaje się, że nieestetyczne wykwity na skórze czy też krostki bądź zatkane pory to efekt tłustej cery. Oczywiście może tak być, ale nie musi. Równie dobrze może to stanowić wyraz przesuszenia twarzy. Musimy przeprowadzić zabieg złuszczania średnio raz czy dwa razy w tygodniu, a później automatycznie nawilżyć cerę. Nie zapominajmy także o tym, że nawet najlepszej klasy krem nie okaże się wystarczający, kiedy zabraknie codziennego nawilżenia w postaci picia wody źródlanej czy mineralnej. Makijaż dobrze jest robić z zastosowaniem hipoalergicznych produktów kosmetycznych. W ten sposób nie będą podrażniały i ochronią cerę. Jest to zalecane przy dużej podatności na reakcje uczuleniowe czy nadwrażliwości. Kolejna zasada to ochrona przed słońcem.

Koniecznie powinniśmy wybierać produkty pielęgnacyjne, aby tworzyły charakterystyczną barierę ochronną przed negatywnym wpływem ostrych promieni słonecznych, zwłaszcza w sezonie letnim. Warto też pamiętać, że na naszą urodę, zwłaszcza kondycję skóry w bardzo negatywnym stopniu mogą oddziaływać elementy typu zła dieta, zła jakość powietrza, duże jego zanieczyszczenie, dym papierosowy czy też stres. Wszystko to w znaczącym stopniu szkodzi naszej skórze, w tym też cerze. Musimy na koniec wspomnieć również o pielęgnacji ust. Warto zastosować przede wszystkim w okresie zimy, gdy jest mroźne powietrze, regenerujący krem do warg.

– autor artykułu